Siatki wyjmowane: typ C z łatwą instalacją
Do okien bez gzymsu okapnikowego są idealne siatki typu C. Ich mocną aluminiową ramę można dopasować do wyglądu okien – może być w kolorze imitującym drewno, powlekane folią renolitową, lub w jakimkolwiek innym kolorze RAL. Instalacja przebiega z pomocą obrotowych klipów i nie wymaga wiercenia ani innej ingerencji do ramy okna.
Starsze typy okien można wyposażyć w siatki typu E z nawierceniem ramy okiennej.
Zwijana siatka przeciwko owadom: wybierz poziome lub pionowe zwijanie
Możliwość zwijania siatki przeciwko owadom według aktualnej potrzeby? To umożliwia siatka zwijana typu F10 lub G10. Różnią się osią zwijania: typ F10 można zwinąć i zatrzymać w dowolnej pozycji poziomej, typ G10 pionowo. Oba typy można umieścić na ościeżu lub bezpośrednio umocować do ramy okna – w takim przypadku będzie konieczna ingerencja do ramy okna i dojdzie do nieznacznego zmniejszenia prześwitu okna.
Niebezpieczne owady latające w Czechach:
- muchy mogą powodować dolegliwości trawienne i zarażać żółtaczką A
- użądlenie przez pszczołę, osę i szerszenia boli i może być bardzo niebezpieczne dla alergików
- komary naruszają spokojny sen, ale mogą też przenosić niektóre choroby, na przykład zapalenie mózgu
- meszki, gzy i inne owady kłujące przenoszą na przykład borelioz
Siatki plisowane: przeznaczone do częstego przechodzenia i do szerszych miejsc
Do zalet siatek plisowanych należy duża maksymalna szerokość – w zależności od typu od 2,5 do 5 metrów, co umożliwia zagrodzenie przed owadami również ścian werand lub szerokiego wejścia na taras. Plisowana siatka jest odporna na deszcz, wiatr i promieniowanie UV, siatki plisse łatwo się instaluje i demontuje. Jeżeli zamiast zasuwanych siatek plisowanych preferujesz klasyczną siatkę drzwiową, samozamykający typ H1 można dzięki bogatemu wzornikowi kolorów dopasować do jakiejkolwiek drewnianej lub plastikowej ramy. W ten sposób można korzystać z ogrodu na wiosnę i w lecie bez obaw przed wizytą rojów uciążliwych owadów.