Jakie pergole możemy zaoferować?
Najpierw zobaczmy, jakie pergole może zaoferować nasza firmy ISOTRA.
- Pergola MIRA 4
- Pergola MIRA 2
- Pergola LUKA S lub LUKA M
- Pergola bioklimatyczna ARTOSI
Już wybrałeś? Jeżeli jednak już masz pergolę, możesz zacząć jej używać już teraz.
Letnie hygge
Fenomen hygge większość z nas kojarzy z jesienią lub zimą, gorącymi napojami i wygodnym owinięciem się kocem. Ciepły komfort, który jest podstawą hygge, możemy jednak bez problemów zapewnić sobie również w lecie – hygge to czytanie na leżaku, grillowanie i spotkanie z przyjaciółmi. Podstawą letniego hygge jest staranny dobór mebli do siedzenia, aby Twoi ulubieni goście czuli się dobrze i wszyscy się zmieścili. Na przykład pod pergolą ARTOSI z zaciągniętymi lamelami nic nie przeszkadza w obserwacji pięknego świetlnego show letniej burzy.
Oświetlenie do pergoli?
Jako świetny dodatek letniego hygge możesz zainstalować do pergoli małe żaróweczki, które wieczorem zapewnia wspaniałą atmosferę.
Grill w pergoli
Przed grillowaniem nie zatrzyma Cię nawet deszcz! Zawsze chciałeś czego takiego? A przy tym wystarczy postawić grill pod dach pergoli. Oczywiście, pod dachem będzie lepszy elektryczny. Jeżeli lubisz wygodę, popatrz na mniejsze grille stołowe, które możesz mieć pod ręką i nie musisz nigdzie odbiegać.
Ogrodowe świeczki przeciwko owadom
Również świeczki nie są tylko na długie zimowe wieczory. W ogrodzie przydadzą się specjalne cytrynowe świeczki ogrodowe, które po zmroku dają przyjemne miękkie światło i jednocześnie odpędzają komary i inne nieprzyjemne owady. Takie świeczki możesz bez problemów zrobić sam!
RADA! Rozejrzyj się po cytrynowych świeczkach w specjalnych opakowaniach nadających się do ogrodu – bądź w miskach z kilkoma knotami, albo wysokich szklankach, które chronią świeczkę przed niepożądanym zdmuchnięciem przez wiatr.
Kwiaty pod pergolę
Jako część obrodu również pergola nie powinna być bez zieleni i ozdobnych kwiatów. Mamy kilka możliwości: pozwolić obrosnąć pergoli roślinami pnącymi, otoczyć ją kwitnącymi klombami, lub uprawiać kwiaty wewnątrz w pergoli, bądź w skrzynkach, lub wiszących doniczkach. Do nich możesz zasadzić efektowne zwisające pelargonie, petunie lub dzwonki million bells i wytworzyć w ten sposób naprawdę efektowne zdobienie pergoli – tylko uważaj na umieszczenie doniczki, aby nie przeszkadzała w przejściu lub nad miejscem do siedzenia. Jeżeli chcesz, aby pergolę obrosły pnące rośliny trwałe, zawsze wskazana jest konsultacja ze specjalistą.
Zabawy plenerowe
Pergola może służyć jako świetne miejsce do plenerowych zabaw. Chronieni przed słońcem możecie grać w kręgle, rzucać krążkami na kołki z punktami, lub odkryć wikingowską grę Mölkky. Albo zrób dwie małe bramki i umieszczając ją na krótszych stronach pergoli uzyskasz tymczasowe mini boisko piłkarskie!
Co to jest? Gra Mölkky to gra plenerowa, która pochodzi z Finlandii. Nadaje się dla wszystkie kategorii wiekowych i może w nią grać dowolna liczba graczy – im więcej, tym lepiej. Gracze rzucają drewnianym zbijakiem Mölkky w pozostałe ponumerowane kręgle. W trakcie gry zapisuje się i zlicza punkty. Gra jest podobna do popularnej gry pentanque. Całe zasady gry znajdziesz na stronie internetowej Mölkky.
Jak urządzić ogrodową party
Zaplecze pergoli zapewnia świetną możliwość urządzania letnich imprez i garden party. Najpierw zdecyduj, w jakim duchu będzie impreza: party z grillowaniem będzie miała inne reguły, niż impreza nastawiona na mieszanie letnich koktajli tylko z drobną przekąską. Przygotuj dekoracje i przekąski wcześniej i dobrze zaplanuj, ile będzie potrzeba jedzenia, naczyń i miejsc do siedzenia.
Aby napoje wytrzymały długo zimne, pomogą dzbany z wkładkami chłodzącymi; butelki można chłodzić we wiaderku lub taczce ogrodowej napełnionej lodem. Chłodzone przekąski, które jeszcze nie są potrzebne na stole, zaczekają na swój czas w termo boksach. A co do ozdób, pergola wprost prosi się o powieszenie tematycznych girland i lampionów. Zaproś przyjaciół i party może się zacząć!