Rolety i ogrzewanie
Korzystanie z pergoli jesienią i zimą może być utrudnione przez złą pogodę, wiatr i zimno. Przed deszczem możesz schować się łatwo: w pergoli bioklimatycznej wystarczy zamknąć lamele w dachu. Możesz zapobiec przedostawaniu się wiatru za pomocą ekranów, rolet lub żaluzji. Pergole ARTOSI mają bezpośrednio możliwość wbudowania rolet ekranowych lub rolet zewnętrznych. W Twoim ogrodzie naprawdę jest wietrznie? Rolety Veranda wytrzymają wiatr aż do prędkości 140 km/h.
Kiedy się ochłodzi, bariera wiatrowa może nie wystarczyć. Fotele i inne miejsca do wypoczynku można wyposażyć w ciepłe koce, a gdy zajdzie potrzeba ogrzewania, pergolę można wyposażyć w promiennik podczerwieni. Promienniki zapewniają przyjemne, promieniujące ciepło i są dostępne w różnych typach, rozmiarach i z różnymi źródłami ciepła (najpopularniejsze są elektryczne, ale dostępne są również gazowe).
Rozgrzeją Cię także gorące napoje lub przekąski przygotowane w kuchni ogrodowej. Zimowe grillowanie, gdy wokół leży śnieg, panuje niepowtarzalna atmosfera, a grillowane specjały smakują zimą dwa razy lepiej.
Popołudniowa kawa lub kącik do pracy
Jeśli do swojej pergoli doprowadzisz prąd i łącze internetowe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamienić ją w stylową pracownię, podobnie jak w ogrodzie zimowym.
Nie masz pracy, którą mógłbyś robić w domu? Możesz wykorzystać ocieploną pergolę do odpoczynku, obserwacji jesienno-zimowej przyrody w ogrodzie lub jako miejsce do przyjmowania gości. W pergoli można grać w gry planszowe lub uprawiać sporty takie jak tenis stołowy, piłkarzyki, kręgle czy rzutki.
Zaplecze ogrodowe
Ogród zimą nie jest dla Ciebie tak atrakcyjny? Nawet w tym przypadku pergola ma zimowe wykorzystanie: zamień ją w zaplecze ogrodowe. W pergoli, w której zasłonisz boczne ściany, możesz przechowywać meble ogrodowe lub narzędzia w suchym i chronionym przed warunkami atmosferycznymi miejscu lub przechowywać zazimowane skrzynki z roślinami.