Aluminiowa, czy drewniana pergola?
Pierwotne pergole były drewniane, ale kiedy na rynku pojawiły się aluminiowe konstrukcje, wkrótce okazało się, że mają wiele zalet – odpada skomplikowane utrzymanie drewna, oraz dużo łatwiej je wyposażyć w obrotowe lamele i inne dodatkowe elementy zaciemniające. Jeżeli marzysz o nowoczesnym ogrodzie, bioklimatyczna aluminiowa pergola jest jednoznaczną opcją – o najnowszych trendach w ogrodzie pisaliśmy tu.
Nasza rada: Interesuje Cię historia pergoli i innych budowli ogrodowych? Przeczytaj nasz artykuł o różnicach między pergolą, altaną i werandą.
Najnowocześniejsza pergola ISOTRA
Pergolę ARTOSI przedstawiliśmy w ubiegłym roku, ale wszystkie jej właściwości są aktualne nadal: łatwy montaż we własnym zakresie, dostępność dodatkowego zaciemnienia z pomocą rolet ekranowych lub żaluzji zewnętrznych, dodatkowe oświetlenie z pomocą pasków LED, odporność na śnieg i wiatr, oraz możliwość przemieszczenia słupka aż o metr poza narożnik. Pergola ARTOSI może być wolnostojąca lub mocowana do ściany i jest do dyspozycji w sześciu standardowych kolorach RAL. Spróbuj ją skonfigurować na miarę dla swojego ogrodu na stronach ARTOSI.
Rozwiązanie piekącego słońca, deszczu, lub na przykład odprowadzenia dymu
Lubisz grillować? Z grillowaniem w ogrodzie to było zawsze niełatwe: bądź byłeś narażony na kaprysy pogody, lub pod szklanym lub poliwęglanowym dachem co prawda nie padało, ale jednocześnie nie mógł być odprowadzany dym z grilla. Z pergolą ARTOSI możesz oddzielić dach na dwie lub trzy sekcje, w których ustawiasz lamele niezależnie od siebie – przed piekącym słońcem lub deszczem w niektórych sekcjach możesz je całkowicie zamknąć a w miejscu nad grillem będą otwarte, więc nikt nie będzie się dusić dymem.
Nasz pomysł na ulubiony przepis na grill znajdziesz wraz z opisem innych zalet pergoli ARTOSI w tym naszym artykule.