Szukaj
Świat Isotry
19. lipca 2022

Zalety pergoli bioklimatycznej, których na pierwszy rzut oka nie zauważysz

Ing. Aneta Paroulková
3 min.
1158 przeczytanie
Zalety pergoli bioklimatycznej, których na pierwszy rzut oka nie zauważysz
Jakie zadaszenie do ogrodu? Aluminiowa pergola bioklimatyczna ma mnóstwo wyjątkowych właściwości, które potrafią uczynić pobyt na tarasie przyjemniejszym.

Łatwe dostosowanie do warunków i potrzeb

W ogrodzie możesz mieć na przykład altanę, drewnianą konstrukcję lub domek ogrodowy. Wszystkie budowle ogród rozdzielą funkcjonalnie i optycznie. Natomiast pergolę bioklimatyczną możesz zaplanować dokładnie na miarę przyszłego wykorzystania. Minimalna szerokość wynosi jeden metr, maksymalna długość siedem metrów. Słupki pergoli przy tym mogą stać aż jeden metr poza narożnikiem. Zmieści się zatem naprawdę wszędzie.

Pobyt w ogrodzie na przekór deszczowi i wiatrowi

Zaczyna padać? Z pergolą bioklimatyczną nie musisz od razu pakować się i uciekać do domu. Wystarczy zamknąć lamele na dachu pergoli i zaczekać, aż przestanie padać. Przy tym woda deszczowa odpływa słupkami.

Również wiatr nie musi Cię wypędzić z ogrodu. Jeżeli pergola stoi przy domu, przyległa ściana pomoże, aby nie hulał w niej wiatr. Jeżeli to nie wystarczy, lub w przypadku samodzielnie stojącej pergoli możesz jej ściany wyposażyć w rolety ekranowe. Pergola Artosi jest na nie specjalnie przygotowana. Ściany pergoli bioklimatycznej można doskonale zaciemnić również żaluzjami zewnętrznymi.

Łatwe utrzymanie i odporność na warunki pogodowe

Drewniane budowle trzeba malować, impregnować i zabezpieczać przed szkodnikami. Wymagają mnóstwa pracy, aby wciąż wyglądały dobrze. Utrzymanie aluminiowej pergoli jest łatwe i nie zajmie prawie żadnego czasu. Aluminium łatwo się czyści, nie rdzewieje, długo wytrzyma a kolor konstrukcji możesz wybrać z wzornika RAL.

Relaks i komfort podczas pobytu w przyrodzie

W pergoli można czytać, odpoczywać i spędzać czas z rodziną. Albo organizować w niej ogrodowe party. W lecie możesz na zewnątrz spędzać prawie cały dzień – ogród i pergola będą pełnić rolę kuchni, łazienki i pracowni. Chcesz wiedzieć, jak? Więcej przeczytasz w naszym artykule.

Ing. Aneta Paroulková

Najnowsze

Zrób to sam
10. lutego 2025

Jak zapakować prezenty dla dzieci? Zrób z nich urocze zwierzątka!

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
1158 przeczytanie
Jak zapakować prezenty dla dzieci? Zrób z nich urocze zwierzątka!
Jeśli co roku łamiesz sobie głowę, jak zapakować prezenty dla dzieci pod choinkę, zrób z nich po prostu urocze zwierzątka. Dzieci będą zaskoczone podwójnie.
Motywy sezonowe
6. lutego 2025

Wiosenne zmęczenie

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
1158 przeczytanie
Wiosenne zmęczenie
Cierpisz na wiosenne zmęczenie? Nie jest to żaden współczesny fenomen –uczucie braku energii, osłabienia i wyczerpania na przełomie zimy i wiosny odczuwali już nasi przodkowie. Jakie są przyczyny wiosennego zmęczenia i jak z nim walczyć?